chimaera تاریخی لرستان شهرستان سلسله تصاویر بی نظیر

chimaera: تاریخی لرستان شهرستان سلسله تصاویر بی نظیر طبیعت منحصر به فرد سلسله بهشت لرستان گردشگری و جاذبه توریستی لرستان

گت بلاگز Uncategorized اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی‌گردد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تنها ۳تا ۴ درصد قاچاقی که در کشور صورت می‌گیرد به روش کوله‌بری انجام می‌شود،‌گفت: اغلب موارد قاچاق

اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی‌گردد

به گزارش خبرنگار گروه انتخابات گروه تحریریه سایت جوان،سیدمصطفی آقامیرسلیم در برنامه انتخاباتی خود در «گفتگوی ضبط شده است شبکه خبر» رسانه ملی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی چاره پرسشها امروز جامعه هست، اظهار داشت: باید الگوهای سیاست های اقتصادی مقاومتی را به مردم بشناسانیم که تشکیل هسته های آن بر مبنای تولید ملی و اقتصاد مولد است.
میرسلیم افزود: در این بحث اتکا به درون زایی به مفهوم اعتقاد به توانایی ها و امکانات خدادادی و برون نگری به معنی بهره مندی از علم و فناوری کشورهای دیگر باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با تأکید بر اینکه باید برنامه هایی را بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی تنظیم کرد، گفت: در این صورت اقتصاد مقاومتی چاره گشای اقتصادی کشور خواهد بود.

عبارات مهم : قانون

*جلوی واردات بی رویه حتماً باید گرفته شود
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین در خصوص ضرورت جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود، اظهار داشت: این مصداق واردات بی رویه است که حتماً باید جلوی آن گرفته شود، حتی اعتقاد دارم در مواردی که کالای داخلی از کیفیت برتر برخوردار نیست دولت باید تا حدی یاری کند تا تولید کنندگان خود را از نظر کیفی ارتقا دهند و کیفیت تولیداتشان را به سطحی برسانند که صحنه مسابقه به وجود آ ید تا نیازمند این نباشیم که هرچیزی را وارد کشور کنیم که نتیجه آن این باشد که تولید داخلی را بخوابانیم.
میرسلیم افزود: جلوگیری از واردات بی رویه اصل است و کمک به اصلاح کیفیت تولیدات داخلی فرعی است که می تواند باعث زیاد کردن توانایی های تولید داخلی و حتی باعث مسابقه با کالای خارجی شود که نتیجه آن صادرات خواهد بود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که برنامه عملیاتی شما جهت مبارزه با قاچاق چیست، گفت: در مورد قاچاق اول باید انگیزه های این کار را شناسایی کنیم و سپس باید به عوامل زیاد کردن قیمت تولید توجه و آنها را عوض کردن دهیم.
وی افزود: البته بحث دیگر در عنوان قاچاق کیفیت است که اگر در داخل تولید کالای با کیفیت داشته باشیم باعث خواهد شد مردم خیلی به سراغ کالاهای خارجی نروند لذا همه باید همت کنند و به نوعی فعالیت های توسعه ای و پژوهشی خود را قابل مسابقه نگه دارند.
میرسلیم ادامه داد: از طرف دیگر بحث برخورد با متخلفین باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه های ذیربط باید در این رابطه برخورد قاطعی داشته باشند تا بتوانیم جلوی عوامل قاچاق بایستیم.

*اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی گردد
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تنها ۳تا ۴ درصد قاچاقی که در کشور صورت می گیرد به روش کوله بری انجام می شود، گفت: اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی گردد که باید حتماً با اینها برخورد شود.
وی در بحث دیگری از این برنامه در خصوص آینده هدفمندی یارانه ها نیز در دولت احتمالی خود اظهار داشت: قانونی که در مجلس در رابطه با هدفمندی یارانه ها داریم قانونی خوبی است و بندهای متعددی دارد ولی دولت ها تاکنون فقط در مورد یک بند اقدام کردند و آن هم پرداخت یارانه نقدی به اندازه مساوی بین اقشار جامعه بوده است.
میرسلیم با تأکید بر اینکه کم کردن محرومیت و جبران زیاد کردن قیمت حامل های انرژی از جمله نشانه های پرداخت یارانه نقدی بوده، گفت: همچنین در قانون هدفمندی یارانه ها به کمک ۳۰ درصدی به تولید داخلی و زیاد کردن بهره وری اشاره شده است است که تنها سه درصد آن در این زمینه هزینه شده است است.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه در زمینه اجرای قانون از سوی دولت کوتاهی شده است هست، گفت: اگر این بخش از قانون(کمک به بخش تولید) را راکد نگه داریم شاهد کم کردن اشتغال و زیاد کردن بیکاری خواهیم بود بنابراین خسارات وارد شده است به ما در نتیجه اجرای این قانون زیاد از منفعت آن خواهد بود.
وی همچنین در خصوص بحث مفاسد اقتصادی نیز با تأکید بر اینکه مفاسد اقتصادی در جامعه ما مثل خوره ای است که ارکان این نظام را می خورد، گفت: همه باید نسبت به این عنوان احساس مسئولیت کنیم که در درجه اول مسئولین یعنی هیئت دولت وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارند و بنده اعتقاد دارم هرکسی که در دولت کار می کند باید با نیت خدمت به مردم باشد و تمام همتش را جهت کمک به مردم قرار دهد.
میرسلیم با تأکید بر اینکه در این رابطه اصلاح بعضی مقررات مورد نیاز هست، گفت: متأسفانه بعضی از وزرا جهت خود تشکیلاتی درست می کنند و کارهای درآمدزایی قبلی خود را در کنار داشتن مسئولیت در هیئت دولت حفظ می کنند در حالی که این اتفاق تضاد منافع ایجاد می کند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر مسئولین رده بالای کشور مقید به رعایت این گونه پرسشها باشند رده های پایین نیز همین کار را مدنظر قرار خواهند داد ضمن اینکه شرایط معیشتی کارمندان نیز باید تأمین شود تا دچار استیصال نشوند.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر از میان نزدیکان شما کسی پرونده قضایی داشته باشد شما چه کمکی خواهید کرد، گفت: این جزو وظایف مهم دستگاه قضایی است که با این دست پرونده ها برخورد کند و بنده نیز مشوق آنها خواهم بود لذا اگر از نزدیکان و اطرافیان بنده کسی بخواهد از خاص ذلت استفاده کند حتی اگر آن فرد خود بنده باشم که وارد مسئله ای شدم که ابهام آمیز بود محلی جهت ملاحظه کردن نیست.

وی با اشاره به اینکه برنامه جهت زمانی است که قانون نداریم گفت: هنگامی که قانون داریم چه چیزی مانع اجرای آن می شود لذا باید به دنبال علت برویم.

* دولت یازدهم نسبت به اجرای قانون کوتاهی کرده است

میرسلیم تصریح کرد: یکی از انتقادات نسبت به دولت یازدهم این است که این دولت یازدهم نسبت به اجرای قانون کوتاهی کرده است و لذا اگر بنده بر سر کار بیایم در زمینه قوانینی که اجرا نشده و معوق مانده دست به کار خواهم شد.

اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی‌گردد

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسش دیگری اطراف اینترنت گفت: متاسفانه برنامه جدی جهت این کار نکردیم و این دولت وقت کافی در خصوص مسئله اینترنت صرف نکرده است.

وی با اشاره به اینکه اینترنت جلوه های نوینی از رسانه ها را می تواند عرضه کند افزود: در زمینه آگاهی رسانی صدا و سیما راه خوبی جهت این مسئله است لذا اینترنت مکمل صدا و سیما است و این شرکت باید در اینترنت ورود پیدا کند به طوری که بعضی از موارد را از این فضا به اطلاع مردم برساند.

میرسلیم با اشاره به اینکه اینترنت ابزار مناسبی جهت آگاهی رسانی است خاطر نشان کرد: هنگامی که در صدا و سیما دروغ بگوییم و نیمی از واقعیت را می گوییم در اینترنت هم همین مسئله رخ می دهد. لذا باید اخلاق رسانه ای به صورت فرهنگ در آید.

**فضای مجازی یکی از توانایی های خوب جهت ایجاد اشتغال است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تنها ۳تا ۴ درصد قاچاقی که در کشور صورت می‌گیرد به روش کوله‌بری انجام می‌شود،‌گفت: اغلب موارد قاچاق

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به کاربرد اینترنت اظهار داشت: این فضا می تواند در صحنه کار و تلاش و فضای کسب و کار تحول ایجاد کند و به کمک این فضا می توان خدمات بهتری را به مردم ارائه کرد بعد یکی از توانایی های خوب جهت ایجاد اشتغال اینترنت هست.

وی با بیان اینکه مردم ما مسئول هستند و در ایفای مسئولیت باید همکاری کنند گفت: همکاری در انتخابات کشور عزیزمان ایران تا 70 درصد رسیده است و این رتبه خوبی در مردم سالاری هست، این مردم سالاری قوام خود را حفظ نخواهد کرد مگر اینکه نظارت عمومی صورت گیرد.

میرسلیم با اشاره به اینکه اگر مسئول خود را اصلاح نکند آبرو حیثیتش به خطر می افتد افزود: تخلف مسئول می تواند از طریق فضای مجازی پخش شود و لذا باید مسئول اقدام به عذرخواهی و اصلاح خود کند.

** اشرافی گری باعث جدایی مردم از مسئولین می شود

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسش دیگری اطراف فرهنگ اشرافیت و کاخ نشینی بعضی مسئولین گفت: نوع و محل زندگی بنده جهت همه قابل دسترسی است لذا جهت راحت زیستی اصالت قایل هستم راحت زیستی بسیار مهم است و باید با اشرافی گری مبارزه کرد لیکن اشرافی گری باعث جدایی مردم از مسئولین می شود و انحراف هست.

وی با بیان اینکه برنامه های تشریفاتی را باید کنار گذاشت افزود: از طریق صدا و سیما و رسانه می توان با مردم حرف زد، صدها هزار تومان صرف مراسمی می شود که نیازی نیست و این از جیب مردم است به طوری که بعضی از مراسم های افتتاحیه واقعیت ندارد.

اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی‌گردد

میرسلیم تصریح کرد: اگر مورد نیاز باشد مراسم میهنی مانند 22 بهمن را به سادگی برگزار کنیم و لذا باید مراقب بود و راحت زیستی را پیشه کرد.

** کنار گذاشتن راحت زیستی و توجه به اشرافیت انحراف است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه کنار گذاشتن راحت زیستی و توجه به اشرافیت یک انحراف است عنوان کرد: بنده قطعا در برابر اشرافی گری خواهم ایستاد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری اطراف شتاب علمی کشور ادامه داد: رشد علمی بسیار مهم است به طوری که در اقتصاد مقاومتی به فعالیت های دانش بنیان توجه شده است است لذا باید در تولید علم کوشا بود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تنها ۳تا ۴ درصد قاچاقی که در کشور صورت می‌گیرد به روش کوله‌بری انجام می‌شود،‌گفت: اغلب موارد قاچاق

میرسلیم عنوان کرد: باید به انتقال دانش و علم اهمیت دهیم از طریق دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی علم را به نسل جوان انتقال یافته و در نهایت نتیجه های به دست آمده را به صورت مقاله منتشر کرد، به طوری که در سال های اخیر به این قسمت زیاد توجه شده است هست. این در حالی است که باید هر سه مورد توزیع علم، انتقال دانش و تولید علم توجه کرد تا به رشد علمی واقعی دست یابیم.

**بهترین هدیه جهت یک مسئول نقد عملکرد توام با مراعات اخلاق است

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مردم سالاری دینی اگر بخواهد حرف و لفظ نباشد بدون انتقاد سازنده و مشفقانه به جایی نمی رسد گفت: همه باید خواهان نقد منصفانه باشند لذا عالی ترین هدیه ای که انسان می تواند به یک مسئول بدهد نقد عملکرد با مراعات اخلاق است.

وی با اشاره به اینکه اگر به روش علمی کار نقادی انجام شود نه تنها بافایده است بلکه مهم و شرط مورد نیاز مردم سالاری دینی به حساب می آید اظهار داشت: گاهی رسانه ها کم لطفی کردند و آن چه مطرح کرده اند را واژگونه جلوه دارند بنده مشوق نقد سازنده، مشفقانه و دلسوزانه هستم.

اغلب موارد قاچاق به تشکیلات وابسته به دولت برمی‌گردد

میرسلیم در پاسخ به پرسش دیگری اطراف برطرف معضل بیکاری افزود: بنده در فعالیت های دانشگاهی و صنعتی راهکار عملیاتی دقیقی را داشتم و می دانم چگونه این کار باید انجام شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بنگاه هایی هستند که در لبه پرتگاه کسادی قرار دارند لذا باید اوضاع موجود را مهار کرد به طوری که بعضی بنگاه ها به علت پرسشها بانکی متوقف شده است اند بعد باید آنها را فعال کنیم کارگرانشان به کار و فعالیت برگردند و از سوی دیگر تشویق کارآفرینان در این صحنه حائز اهمیت هست، کارآفرینان اگر به صحنه آمدند و افراد را به کار گرفتند باید مورد تشویق قرار بگیرند.

وی افزود: از مزیت های نسبی خود باید در کشور عزیزمان ایران استفاده کرد تا مسئله بیکاری و عدم اشتغال برطرف شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | اینترنت | انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | میرسلیم | گفتگوی ضبط شده | اقتصاد مقاومتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog